Coaching kariery -- sprawdź ofertę...
Coaching kariery - Zmieniasz pracę lub masz ochotę na awans? 🎯 jesteśmy tutaj po to by Ci w tym pomóc. Wesprzeć Cię w osiągnięciu Twoich celów. Jako doświadczony life coach i ekspert od zarządzania personelem, Adam oferuje spersonalizowany coaching kariery, pomagając Ci zidentyfikować Twoje mocne strony, przełamać bariery i zdefiniować Twoje ścieżki kariery.
Coaching zawodowy - kariery jest odpowiedzią na potrzeby występujące w trakcie całego życia zawodowego
Pojedyncza sesja coachingu kariery już od 200zł / 70 minut
„Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać”
Walt Disney
Coaching zawodowy - kariery
-
we właściwym zaplanowaniu rozwoju zawodowego
-
w planowaniu zmiany pracy i w świadomym zarządzaniu karierą zawodową
-
w ustaleniu nowych celów zawodowych we wzmocnieniu motywacji do zmiany pracy, zawodu
Kto może udać się do doradcy zawodowego?
Doradztwo zawodowe dla młodzieży to jedna z najpopularniejszych form tego rodzaju pomocy, jednak w Coaching & Mentoring oferujemy również doradztwo zawodowe dla dorosłych. Zapraszamy przede wszystkim:
-
uczniów szkół średnich,
-
studentów i absolwentów szkół wyższych,
-
osoby bezrobotne oraz osoby, które są zagrożone utratą pracy,
-
osoby pracujące, które chcą zmienić pracę,
-
osoby, które chcą rozwinąć swoją karierę i sprawdzić, jakie mają predyspozycje zainteresowania czy talenty.
Podczas spotkania Specjalista skupi się na Twoich zainteresowaniach, osiągnięciach i sukcesach, a także predyspozycjach osobowościowych. Doradztwo ma charakter rozmowy i diagnozy, która ścieżka kształcenia bądź jaka decyzja odnośnie życia zawodowego będzie w tym momencie dla Ciebie najlepsza. Coach wesprze Cię swoją wiedzą i doświadczeniem, pokaże możliwości, ale oczywiście to od Ciebie zależy, w którą stronę pójdziesz, jakie decyzje podejmiesz i czy przełożysz wnioski ze spotkań na swoje życie.
Kiedy spotkać się z doradcą zawodowym?
Być może właśnie stoisz przed koniecznością wyboru kierunku studiów albo dylematem, czy przyjąć propozycję nowej pracy. To dobry moment, by udać się do doradcy. Z tego rodzaju pomocy warto skorzystać także wtedy, gdy zastanawiasz się m.in.:
-
jaki rodzaj pracy wybrać, aby być spełnionym i się rozwijać,
-
jakie są moje mocne i słabe strony, na jakim stanowisku sprawdzę się lepiej,
-
w jaką formę rozwoju osobistego najlepiej będzie teraz zainwestować,
-
dlaczego nic nie wychodzi z rozmów o pracę, na które się zgłaszam,
-
jak osiągnąć sukces w pracy i awansować,
-
jak rozmawiać z klientami, aby byli chętni podejmować ze mną współpracę,
-
jak chronić się przed wypaleniem zawodowym,
-
jak czerpać satysfakcję z pracy,
-
jak komunikować się ze współpracownikami, żeby tworzyć przyjazną atmosferę w miejscu pracy,
-
jak organizować sobie czas w pracy, by efektywnie go wykorzystać.
To tylko niektóre trudności i pytania, z którymi można zgłosić się do doradcy zawodowego. Bez względu na to, czy dopiero wybierasz swój pierwszy kierunek studiów, czy też masz już kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe, możesz skorzystać z tej formy wsparcia. To wsparcie, która sprawdzi się nie tylko w momencie wahań i podejmowania ważnych decyzji o zmianie pracy, ale również w chwili, kiedy szukasz sposobu, by czerpać z życia zawodowego więcej satysfakcji albo czujesz, że potrzebujesz podjąć jakieś działania, aby nie wypalić się zawodowo.
Doradztwo zawodowe - na czym polega?
Doradztwo zawodowe to krótkoterminowa forma pomocy, zamykająca się zazwyczaj w 1-3 spotkaniach. Coach w czasie sesji poznaje Klienta, rozmawia z nim o jego preferencjach zawodowych, predyspozycjach, a także o słabych stronach bądź blokadach, które uniemożliwiają dalszy rozwój albo podążanie w stronę konkretnej ścieżki kariery. Czasami doradca zawodowy posługuje się testami diagnostycznymi, które mają na celu sprawdzenie potencjału osobowościowego, intelektualnego czy talentów osoby zgłaszającej się po wsparcie.
Coach doskonale rozumie, jak ważną częścią codziennego życia jest wykonywana praca. Dlatego podczas spotkań kładzie nacisk na to, aby dokładnie poznać funkcjonowanie Klienta w tym obszarze, pomóc mu odkryć mocne strony przydatne w realizowaniu się w konkretnym zawodzie czy przekazać informacje przydatne w zapobieganiu wypaleniu zawodowemu oraz innym trudnościom psychicznym.
Podczas doradztwa zawodowego poruszane będą kwestie dotyczące nauki, studiowania czy pracy. Jeśli w czasie spotkań okaże się, że cenne dla Klienta byłoby przepracowanie trudności w innych obszarach życia – w formie długoterminowego wsparcia – wówczas coach prowadzący ustali scieżke dalszego procesu rozwojowego.
Doradztwo zawodowe online – wygodna forma wsparcia
Doradztwo zawodowe może być od początku do końca przeprowadzone w formie online. To bezpieczna i wygodna formuła, zwłaszcza dla osób, którym zależy na czasie i nie chcą tracić czasu na dojazdy. Wizyty zdalne są również świetnym rozwiązaniem wtedy, gdy w Twoim mieście brakuje rekomendowanych doradców zawodowych albo gdy wolisz skorzystać ze spotkań bez wychodzenia z domu.
Gwarantujemy, że coaching online są tak samo skuteczny jak stacjonarne. Wyszliśmy z ofertą usług online już wiele lat temu.
Jak wprowadzamy elementy coachingu w doradztwie zawodowym?
Doradztwo zawodowe i coaching różnią się w podejściu do klienta, ale jak najbardziej można wprowadzać elementy coachingu do pracy doradcy zawodowego, zachowując jej doradczy charakter. Wszystko zależy od tego, z czym mierzy się klient.
Najważniejsze jest to, żeby osoba, która zgłasza się do doradcy zawodowego, sama określiła, co chce osiągnąć i jaki jest jej cel.
Jakie kompetencje coachingowe są przydatne w pracy doradcy zawodowego?
-
aktywne słuchanie – bycie tu i teraz z klientem, wsłuchiwanie się w to, co ma do powiedzenia, brak nadinterpretacji;
-
umiejętność zadawania odpowiednich pytań – takich, które zmuszają klienta do refleksji nad własnymi wyborami i działaniami, które motywują i pozwalają spojrzeć na sytuację z różnych perspektyw i budować świadomość klienta.
Jak zachować proporcje między coachingiem a doradztwem zawodowym?
To zależy od klienta i tego, czego od nas oczekuje. Czasami klient przychodzi do nas w poszukiwaniu konkretnej porady lub informacji, a innym razem szuka bardziej wsparcia w określeniu własnych celów i ścieżki do ich osiągnięcia.
Warto łączyć dwa style pracy – coaching i doradztwo zawodowe. Dzięki temu zwiększasz wachlarz narzędzi i metod pracy z klientem, a więc jesteś w stanie lepiej pomóc osobie, z którą pracujesz. Klienci muszą też w nas widzieć człowieka, który dopasowuje styl do indywidualnych potrzeb klienta.
Dodatkowo, często wpływ na karierę ma wiele elementów życia klienta, niekoniecznie ściśle związanych z ścieżką zawodową. Tutaj pomocnym może okazać się coaching. Podejście coachingowe pozwala wykorzystać narzędzia wspierające łączenie zagadnień z życia osobistego i zawodowego, a jednocześnie nie interpretuje sytuacji życiowej klienta, a raczej pomaga szerzej spojrzeć na całą sytuację poprzez dostrzeżenie człowieka w człowieku. Co ważne, pamiętajmy, że coaching nie jest terapią, a więc nie stosuje się go w pracy z osobami, które wymagają pomocy terapeutycznej.
Jakie pytania coachingowe warto zadawać i zadajemy podczas konsultacji coachingu kariery?
W coachingu najczęściej stosuje się model pracy z klientem - GROW. Podczas konsultacji doradczej możesz skorzystać z całego modelu GROW, bądź tylko z jego części, w zależności od potrzeb sytuacji, zagadnienia i preferencji Twojego klienta.
Podczas konsultacji doradczej warto wykorzystać pytania stosowane w modelu GROW na poszczególnych jego etapach. Skłonią one do refleksji zarówno klienta, jak i Ciebie jako doradcę zawodowego. Klient spojrzy na swoją sytuację z nowej perspektywy, uporządkuje to, co już wie, zwerbalizuje swój cel. Z kolei Tobie jako doradcy zawodowemu takie pytania pomogą lepiej poznać sytuację oraz przemyślenia i wizję przyszłości osoby, której doradzasz, oraz umożliwią jeszcze lepsze udzielenie rady w kwestii ścieżki zawodowej dzięki trafniejszej diagnozie.
1. Pytania o cel.
Najważniejsze z pytań coachingowych, które warto wykorzystać w pracy doradczej, to pytanie o cel, jaki chce osiągnąć osoba, która się do nas zgłasza. Takie pytania pozwolą obu stronom zrozumieć, jaki jest cel spotkania – jaki rezultat klient chce osiągnąć po (serii) konsultacji.
-
Co chcesz osiągnąć? Jaki rezultat starasz się osiągnąć?
-
Co chcesz zrobić/zmienić w swojej sytuacji?
-
Dlaczego chcesz dokonać zmiany w swoim życiu?
-
Jak się z tym czujesz?
2. Pytania o rzeczywistość.
Pracując z klientem, musisz znać jego sytuację, wiedzieć, jakie zasoby już ma, czego mu brakuje do osiągnięcia celu, jak wygląda jego sytuacja zawodowa teraz. Pozwoli Ci to na lepszą diagnozę i dobranie odpowiednich narzędzi do pracy z klientem.
-
Co się teraz dzieje?
-
Czy podjęłaś/podjąłeś już jakieś kroki?
-
Gdzie jesteś teraz w stosunku do swojego celu w skali od 1 do 10?
3. Pytania o opcje działania.
Klient, dzięki refleksji nad swoją rzeczywistością, a więc sytuacją, w jakiej obecnie się znajduje, może zastanowić się, jakie ma opcje działania – co może zrobić, żeby osiągnąć swój cel oraz skąd może czerpać pomoc i wsparcie w docieraniu do wyznaczonego celu. Takie pytania pomogą Ci prowadzić klienta w odkrywaniu własnej drogi do osiągnięcia celu, a czasami nawet do zmiany tego celu w trakcie konsultacji.
-
Jakie są Twoje opcje działania?
-
Kto może Ci pomóc w osiągnięciu celu?
Na tym etapie, stosując otwarte pytania coachingowe, możesz pomóc klientowi zwizualizować, jak to będzie, kiedy osoba, z którą pracujesz, będzie się czuła, gdy osiągnie swój cel zawodowy. Dzięki temu zmotywujesz klienta lub pomożesz mu zbudować świadomość własnych wyborów i obecnej oraz potencjalnej sytuacji zawodowej w przyszłości.
-
Co się stanie, kiedy podejmiesz konkretne kroki?
-
Jak się poczujesz, gdy podejmiesz działanie?
4. Pytania o wolę i dalsze działania
Pytania z tego etapu podążania za osobą, z którą pracujemy, przydadzą się doradcom zawodowym, aby porozmawiać o dalszych krokach w drodze do zawodowego celu. Takie pytania mogą być bardzo motywujące do działania i zmiany, a jednocześnie pomagają klientowi uzmysłowić sobie, jak może wyglądać kolejny krok w kontekście rozwoju zawodowego.
-
- Jakie przeszkody przewidujesz?
-
- Jak zamierzasz to zrobić?
-
- Jak sobie poradzisz?
Coaching w doradztwie zawodowym – nie tylko pytania
W coachingu stosuje się wiele narzędzi i metod pracy z klientem. Oprócz wspomnianych pytań wykorzystywanych w modelu GROW możesz, jako doradca zawodowy, stosować inne narzędzia, stricte powiązane z umiejętnością aktywnego słuchania.
Jednym z bardzo przydatnych narzędzi jest parafraza. Słuchając osoby, która zgłasza się do Ciebie po poradę, zwracaj uwagę na to, jak mówi o sobie, o swojej pracy, o przyszłości. Wychwytuj sformułowania, które mogą pomóc klientowi dogłębniej przeanalizować własną sytuację i zrozumienie, czego tak naprawdę chce.
Negatywne stereotypy związane z coachingiem
Dlaczego – mimo wszystkich korzyści wynikających ze stosowania coachingu w doradztwie zawodowym i nauczaniu – często mówi się o tym podejściu z pobłażaniem i nieufnością? Wynika to z tego, że z coachingiem wiąże się pewna liczba stereotypów. Coaching uznawany jest często jedynie za trend, za chwilową tendencję, która nie działa, a jeszcze może przynieść negatywne rezultaty. Coaching jest również często kojarzony i wrzucany do jednego worka z działalnością mówców motywacyjnych, którzy szerzą powierzchowne podejście, że każdy może dokonać, czegokolwiek tylko zapragnie. Dodatkowo coaching stosowany jest w firmach, gdzie niestety nierzadko pracownicy są kierowani do coacha przez pracodawcę, choć sami nie czują motywacji, aby coś zmienić. Przez to powstało podejście do coachingu jako „naprawianie” pracownika, a z tym oczywiście wiążą się negatywne skojarzenia.
Doradztwo zawodowe
Pomagam w uzyskaniu wglądu w obszar wewnętrznych potrzeb i preferencji, w diagnozie predyspozycji zawodowych, mocnych stron (bilans kompetencji), w odkryciu pasji zawodowych i w optymalnym wykorzystaniu potencjału zawodowego.
Co zyskujesz, decydując się na doradztwo zawodowe?
-
Katalog stanowisk pracy oraz branż, które mogą się stać kolejnymi celami zawodowymi
w perspektywie krótko i długoterminowej
-
Plan dalszej ścieżki kariery zawodowej z listą możliwości podjęcia pracy na nowych stanowiskach pracy, w nowych rolach zawodowych i/lub branżach
-
Wypracowanie metod poszukiwania pracy, które zwiększają skuteczność
-
Opracowanie adekwatnej autoprezentacji podczas rozmów rekrutacyjnych
-
Profesjonalne dokumenty aplikacyjne: CV i LM, które oddają zakres kompetencji i przewag konkurencyjnych
-
Wiedzę, o co pytać pracodawców podczas rozmów rekrutacyjnych, jak zbudować profil na LinkedIn, jak kształtować wizerunek na rynku pracy (personal branding)
-
Drogowskazy kariery – profesjonalny i spersonalizowany przewodnik kariery zawodowej
Udział w sesjach coachingowych ze mną wspomaga zarówno w rozwoju, planowaniu zmiany, jak i w mierzeniu się z wyzwaniami codziennego życia zawodowego. Zawsze indywidualnie dobrane metody i Twoja mapa życia. Pracuję na realnych Twoich zasobach, tj. wydobywam Twój potencjał zawodowy w zakresie umiejętności, predyspozycji zawodowych, a następnie wspieram Cię w osiąganiu różnorodnych celów, np.:
-
We właściwym zaplanowaniu rozwoju zawodowego
-
W planowaniu zmiany pracy i w świadomym zarządzaniu karierą zawodową
-
W ustaleniu nowych celów zawodowych
-
We wzmocnieniu motywacji do zmiany pracy czy zawodu
-
Reorientacji zawodowej, gdy klient odczuwa brak satysfakcji z pracy, motywacji czy doświadcza wypalenia zawodowego
Co zyskujesz, decydując się na coaching kariery ze mną?
-
Uświadomisz Sobie potrzeby i możliwości w obszarze kariery zawodowej w tym: audyt kariery, ustalenie celów zawodowych, opracowanie bilansu kompetencyjnego, zaplanowanie dalszego rozwoju osobistego
-
Umiejętnie zdefiniujesz własne oczekiwania zawodowe
-
Otrzymasz wsparcie w podjęciu decyzji: co dalej?
-
Zyskasz profesjonalny przewodnik kariery zawodowej – który sam nakreślisz przy moim wsparciu
Nie jest tajemnicą, że wcześnie wybierając kierunek studiów, idziemy często za namową rodziców lub kolegów i nie do końca są to nasze wybory. Jeśli masz poczucie, że jesteś w jakimś dziwnym miejscu, nie swojej bajce, zawsze możesz to zmienić. Zawsze, w każdej chwili.
Indywidualny Coaching Zawodowy. W tym procesie będziemy pracować nad tym, aby ta zmiana była dla Ciebie dobra i bezpieczna idąc do przodu realizując kolejno małe cele i małe sukcesy. Zaufaj Coaching & Mentoring, pomożemy Ci wziąć kontrolę nad swoją karierą i życiem. 🚀 Jeśli jeszcze zastanawiasz się, co to znaczy coaching zawodowy, odwiedź nas i przekonaj się sam.
Wierzymy, że każdy z nas może odnaleźć swoją pasję zawodową, ponieważ doświadczamy tego na co dzień.
Nasz zespół składa się z doświadczonych osób. Jesteśmy pasjonatami, którzy kochają swoją pracę, a praca kocha ich. Satysfakcję w życiu zawodowym odnosimy dzięki temu, że możemy inspirować innych ludzi do realizacji ich marzeń..
Jesteśmy aktywnymi rekruterami, headhunterami; wykorzystujemy praktyczną wiedzę o rynku pracy w działaniach doradczych. Doradztwo zawodowe i coaching kariery prowadzimy od 2016 roku. Diagnoza kompetencji i doświadczeń zawodowych to nasz obszar doświadczeń od kilkunastu lat.
Gwarantujmy, że wiedza, którą przekazujemy jest praktyczna, aktualna i sprawdzona.
Cena za Coaching zawodowy / kariery / rozwojowy
od 200zł - za pojedynczą sesję coachingu. Coaching Online(70min).
Masz pytania? Chętnie na wszystkie odpowiemy.
Więcej przydatnych informacji w szerszym ujęciu znajdziesz w zakładce " BLOG "
Przykładowe pozycje z zakładki " BLOG ":
- Life coachingu w naszej strefie wiedzy. Zapraszamy do lektury
- Kto to jest Coach? Czym jest Coaching? Jak wygląda raca coacha?
- Biznes coachingu w naszej strefie wiedzy. Zapraszamy do lektury
- Kompleksowy przewodnik po usługach, technikach i korzyściach płynących z coachingu
- Asertywność, zzachowania asertywne i to czy można ich się nauczyć
- Więcej o skutecznym zarządzaniu zmianą
- Więcej o Biznes coachingu, coachingu menadżerskim i korzyściach z tego płynących
- Więcej o Cztery etapy skutecznego coachingu - model GROW
- Co to jest wypalenie zawodowe – etapy, przyczyny, objawy, skutki – co robić?
- Jak coach może wspierać procesy motywacyjne? Coaching motywacyjny
- JAK ROZPOZNAĆ ASERTYWNY STYL KOMUNIKACJI? Co to Asertywność? Czym jest zachowanie asertywne?
- Zarządzanie zmianą w organizacji, praktyczne wskazówki dla menedżerów i organizacji w komunikowaniu nadchodzącej zmiany.
Zapraszam do zapoznania się z zakładką " OFERTA "
-
Dynamiczny Rozwój - Life coaching - coaching życiowy - coaching par
-
Dynamiczny Rozwój - Executive coaching
-
Dynamiczny Rozwój - Czy warto inwestować w Team Building? – Budowanie zespołu
-
Dynamiczny Rozwój - Business coaching
-
Dynamiczny Rozwój - Wypalenie zawodowe - stres - odporność psychiczna
-
Dynamiczny Rozwój - Chcesz rozwinąć swoje umiejętności w sprzedaży B2B?
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching - trening asertywności
-
Dynamiczny Rozwój - Trening, coaching motywacyjny - korzyści z motywacji wewnętrznej w życiu i biznesie
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching zawodowy / kariery / kompetencyjny
-
Dynamiczny Rozwój - Trening, coaching odporności psychicznej - stres - Model 4C
-
Dynamiczny Rozwój - Design Thinking - kreatywny coaching wspierający innowacyjne rozwiązywanie problemów
-
Dynamiczny Rozwój - Team coaching / Coaching Zespołowy
-
Dynamiczny Rozwój - Mentoring biznesowy / Doradztwo Biznesowe
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching / Diagnoza odporności psychicznej - MTQ48
Zapraszamy również na specjalne programy rozwojowe szerzej opisane w zakładce - KURSY
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Program rozwoju Managment 3.0
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Zarządzanie czasem i efektywną organizacją czasu pracy
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Psychologia negocjacji
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Skuteczne delegowanie i efektywne monitorowanie zadań w zespole
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Zarządzanie zmianą / komunikacja / przebieg / rezultat /
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Program rozwoju sprzedaży
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Techniki sprzedaży - rozmowa handlowa
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Skuteczny lider - zarządzanie zespołem
-
Dynamiczny Rozwój - Coaching i Mentoring - Pewność siebie
Obsługujemy miasta i okolice:
-
Warszawa, Kraków, Katowice, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Bydgoszcz, Lublin, Białystok
-
Gdynia, Częstochowa, Radom, Rzeszów, Toruń, Kielce, Sosnowiec, Gliwice, Olsztyn, Zabrze, Bielsko-Biała, Bytom, Zielona Góra, Rybnik, Ruda Śląska, Opole, Tychy, Gorzów Wielkopolski, Elbląg, Płock, Dąbrowa Górnicza, Wałbrzych, Włocławek, Tarnów, Chorzów, Koszalin
-
Kalisz, Legnica, Grudziądz, Jaworzno, Słupsk, Jastrzębie-Zdrój, Nowy Sącz, Jelenia Góra, Siedlce, Mysłowice, Konin, Piła, Piotrków Trybunalski, Inowrocław, Lubin, Ostrów Wielkopolski, Suwałki, Stargard, Gniezno, Ostrowiec Świętokrzyski, Siemianowice Śląskie, Głogów, Pabianice, Leszno, Żory, Zamość, Pruszków, Łomża, Ełk, Tomaszów Mazowiecki, Chełm, Mielec, Kędzierzyn-Koźle, Przemyśl, Stalowa Wola, Tczew, Biała Podlaska, Bełchatów, Świdnica, Będzin, Zgierz, Piekary Śląskie, Racibórz, Legionowo, Ostrołęka.
* Coaching online za pośrednictwem aplikacji społecznościowych(Whatsap, Skype, MS Teams).
Wizytówka Google - opinie Naszych klientów
Coaching & Mentoring - zapraszamy do kontaktu
☎️ 506 986 407